با حضور استاندار خوزستان،نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی و فرماندار مسجدسلیمان؛

جلسه بررسی مشکلات شهرستان مسجدسلیمان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مسجدسلیمان عصر امروز (جمعه)با حضور استاندار جمعی از مدیران کل استان خوزستان،نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی،فرماندار و اعضاء شورای تامین مسجدسلیمان جلسه بررسی مشکلات مختلف این شهرستان در شرکت صنایع پتروشیمی زیلایی برگزار شد.

فرماندار مسجدسلیمان در این جلسه ضمن تبریک فرارسیدن عید نوروز،گفت:یکی از مشکلات تاریخی که شهرستان مسجدسلیمان از دیرباز با آن روبرو بوده است عدم توازن بین صنایع بالادستی و پایین دستی است که به دنبال آن آسیب های اجتماعی،بیکاری بالای ۴۵ درصد و….ایجاد شد و معتقدیم باید صنایع پایین دستی و میان دستی بخوبی مورد توجه قرار گیرند تا بتوانیم شاهد اشتغال پایدار در منطقه باشیم.
وی ادامه داد:خوشبختانه همکاری و کمک همه مجموعه ها در مسیر تاسیس پتروشیمی در منطقه زیلایی بدون شک جلوه بی نظیری از توجه به صنایع پایین دستی است که در دولت فعلی صورت پذیرفت.
پاکدل افزود:یکی از اقداماتی که بعد از افتتاح و تولید رسمی شرکت صنایع پتروشیمی ضروری بنظر میرسد بحث جاده میانبر است که با توجه به حجم بالای تردد توسط تریلرها و خودروهای سنگین،انتظار میرود در روند احداث جاده میانبر و پروژه چهارخطه کردن محور قدیم مسجد سلیمان-اهواز تسریع شود.

فرماندار مسجدسلیمان در بخشی دیگر از سخنان خود یادآور شد:یکی از مشکلات دیگر شهرستان،بحث ترمینال فرودگاه است که در چند سال گذشته بارها عملیات آن شروع شد اما متاسفانه به سرانجام نرسید زیرا ظرفیت های لازم از جمله پتروشیمی ها،شرکت آلومینیوم،شرکت نفت و تیم فوتبال نفت می توانند بهترین توجیه و دلیل برای احداث و تکمیل فرودگاه در شهرستان باشند.

نماینده عالی دولت در شهرستان در پایان ضمن تاکید بر انجام پروژه های شرکت آب و فاضلاب استان خوزستان در راستای حل مشکل آب شرب و اشاره به نقاط بحرانی در محلات هم گفت:یکی از مناطق بحرانی در شهرستان بحث تپه رانشی نفتک است که با توجه به وجود چندین ساختمان و خانه مسکونی نیاز است تا تعیین تکلیف و رفع خطر شود.

در ادامه این جلسه نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی ضمن تبریک فرارسیدن عید نوروز گفت:مسجدسلیمان از گذشته تاکنون در حوزه صنعت پیشگام بوده است و همیشه با نفت و گاز خود اقتصاد ایران را تغذیه کرده است و امروز دچار مشکلات فراوانی است.
وی افزود:با توجه به گذشته صنعتی مسجدسلیمان امروز هم ظرفیت های لازم برای پیشگام شدن در صنعت را دارد و راه اندازی پتروپالایش می تواند گام مثبتی در این زمینه باشد.

علیرضا ورناصری اضافه کرد:آمار بیکاری در مسجدسلیمان آمار بالایی است و راه اندازی پتروپالایش می تواند کمک شایانی برای کاهش نرخ بیکاری در شهرستان باشد و بصورت جدی پیگیری خواهیم کرد.

گفتنی است در پایان از کتاب”از سنگ تا لعل”نوشته یوسف داودی مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی و کارآفرین برتر کشوری رونمایی شد.