با حضور فرماندار مسجدسلیمان و نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، جلسه قرارگاه جهادی مسجدسلیمان با محوریت پروژه فرودگاه شهرستان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مسجدسلیمان ظهر امروز(چهارشنبه) با حضور فرماندار مسجدسلیمان، نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، کارشناسان دفترفنی استانداری خوزستان و جمعی از مدیران ادارات جلسه قرارگاه جهادی مسجدسلیمان با محوریت پروژه فرودگاه شهرستان در محل فرمانداری برگزار شد.

فرماندار مسجدسلیمان در این جلسه گفت:بدون شک شروع به کار عملیات اجرایی احداث ترمینال فرودگاه و اخذ مجوزات ماده ۲۳ و اعتبارات موردنیاز، مرهون پیگیری های نماینده محترم مردم در مجلس شورای اسلامی و حمایت های ویژه استاندار خوزستان است که از اواخر سال گذشته تاکنون جلسات متعددی در این خصوص برگزار گردید و در همین اواخر مجوز ماده ۲۳ آن نهایی شد.

وی ادامه داد:موضوعی که برای ما بسیار مهم است بحث جذب اعتبار این پروژه است و همه حمایت ها را از لحاظ پشتیبانی در شهرستان برای انجام این پروژه انجام خواهیم داد.

در ادامه جلسه نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی ضمن تاکید بر اهمیت تسریع در روند اجرایی این پروژه گفت:حوزه حمل و نقل مبنا و سنگ زیرین توسعه در شهر منطقه ای محسوب می شود و بدون شک باعث رونق صنعت گردشگری و اقتصادی خواهد بود.

وی افزود:حمل و نقل یکی از بخش های مهم و زیربنایی در اقتصاد و توسعه منطقه‌ای است و ارتباط نزدیکی با سایر بخش ها دارد و هم چنین از زیرساخت های مهم توسعه و رونق اقتصادی محسوب می‌شود که ساخت فرودگاه از جمله امکانات مهم در این زمینه است.

علیرضا ورناصری افزود:مسئولین با نگاهی به منظور حل بزرگترین چالش صدساله حوزه ی انتخابیه ، در اولین اولویت دقت ،نظارت و حمایت خود ، بسان گذشته همه باهم بصورت جهادی باید موانع را برطرف کنند.

عضو کمیسیون انرژی در بخشی دیگر از سخنان خود تاکید کرد:اینکه پروژه فوق یکی از راهبردی ترین پروژه های زیر ساختی منطقه می باشد و فراهم بودن امکانات حمل و نقل مناسب، مطمئن، راحت، سریع و ارزان علاوه بر توسعه اقتصادی در توسعه گردشگری نیز نقش موثری دارد زیرا گردشگران در برنامه ریزی های خود دو عامل هزینه و زمان را مدنظر قرار می دهند.

ورناصری گفت:گسترش صنعت گردشگری منوط به توسعه امکانات حمل و نقل است که حمل و نقل هوایی با ایجاد امکانات دسترسی آسان و راحت، سریع و ایمن به نقاط مختلف سهم بسیار از جابه‌جایی گردشگران را به خود اختصاص داده است.

علیرضا ورناصری در پایان ضمن اشاره به موقعیت جغرافیایی مسجدسلیمان عنوان کرد: مسجدسلیمان باتوجه به موقعیت جغرافیایی خود و قرار گرفتن آن در شمال استان خوزستان و هم‌چنین نقطه ورودی استان های چهارمحال بختیاری و استان لرستان به منطقه ما از ظرفیتهای خاص اقتصادی، فرهنگی و گردشگری برخوردار است.