نشست سرپرست فرمانداری و مسئولان ورزشی شهرستان مسجد سلیمان با وزیر ورزش و جوانان

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان مسجد سلیمان، پنجشنبه یکم اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ نشست مسئولان ورزش شهرستان های مسجدسلیمان، لالی، اندیکا و هفتکل و رضا رضایی فاضل سرپرست فرمانداری مسجد سلیمان و علیرضا ورناصری نماینده مردم مسجد سلیمان با دکتر حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان در سالن اجتماعات این فرمانداری برگزار شد.

در این نشست سرپرست فرمانداری شهرستان مسجد سلیمان بیان داشت: طبق آمارهای رسمی متاسفانه سرانه فضای ورزشی در شهرستان مسجد سلیمان بر هر نفر نسبت به سرانه کشوری ۶۰ درصد فاصله دارد که ما انتظار داریم با سفر وزیر ورزش و جوانان اهتمام ویژه ای صورت گیرد.

رضا رضایی فاضل افزود: یکی از انتظاراتی که مردم شهرستان مسجد سلیمان دارند رسیدگی و حل مشکلات تیم فوتبال نفت مسجد سلیمان است زیرا این شهرستان با ۱۱۳ هزار نفر که بیش از ۱۰۰ هزار نفر جمعیت شهری دارد و یکی از شهرستان هایی است که با میزان بیکاری بسیار بالاست و تنها امید جوانان این شهرستان به این تیم فوتبال است که انتظار داریم برای یکبار تکلیف مشکلات مالی این تیم مشخص شود.

سرپرست فرمانداری مسجد سلیمان ادامه داد: انتطار داریم پروژه های عمرانی نیمه تمام ورزشی در این شهرستان تعیین و تکلیف شود و شاهد افتتاح هر چه زودتر این پروژه ها باشیم تا جوانان این شهرستان بتوانند از این امکانات اسفاده لازم را ببرند، همچنین ساختار اداری ورزش و جوانان  شهرستان مسجد سلیمان با شرح وظایفش مطابقت ندارد و نیاز به بازنگری دارد.

رضایی فاضل تصریح کرد: بدهی های گذشته برجای مانده بر دوش مسئولین فعلی افتاده که انتظار داریم با مساعدت وزیر محترم ورزش و جوانان این مشکلات حل شوند همچنین گزارش کاملی را بصورت مکتوب خدمت وزیر وزرش ارائه خواهیم کرد تا ظرفیت های ورزشی در شهرستان مسجد سلیمان هر چه زودتر فعال شوند.

دکتر حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان از مجموعه ورزشی مرادآباد که دارای سالن چند منظوره و یک باب سالن تمرینی است و عملیات اجرائی آن خاتمه یافته و نیاز به انشعاب آب و برق دارد، دیدن کرد و همچنین از زیرسازی زمین چمن مصنوعی مراد آباد مسجدسلیمان که توسط شهرداری اجرا و جهت اجرای روکش چمن مصنوعی، حصارکشی و روشنائی آن نیاز به اعتباری بالغ بر ۰۰۰ ۶۰ میلیون ریال دارد، بازدید کرد.

دکتر حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان در نشستی که در فرمانداری مسجدسلیمان برگزار شد، اظهار کرد: بررسی وضعیت موجود ورزش کشور و اقداماتی که برای ورزش جوانان انجام می‌شود، یکی از مهمترین اهدافی است که در سفرهای استانی دنبال می‌شود چرا که گزارش‌های پشت میزی و تلفنی به تنهایی برای پی بردن به مشکلاتی که در حوزه ورزش وجود دارد کافی نیست.

مسجدسلیمان از جمله شهرهای استان خوزستان است که برای کاهش آسیب های اجتماعی، نیازمند بهبود در زیرساخت های ورزشی و توجه به مقوله ورزش از سوی دست اندرکاران مربوطه است.

وی ضمن انتقاد از تغییر کاربری زمین‌های ورزشی به دلیل عدم برنامه‌ریزی مناسب و کم‌توجهی گفت: در برخی مناطق مشاهده می‌شود که زمین‌های چمن کاربری خود را از دست داده‌اند و از این نوع نگرش‌هایی که سبب می‌شود به عنوان مثال یک زمین فوتبال کاربری خود را از دست بدهد، کم نیست.

وزیر ورزش و جوانان اظهار کرد: سند تحول ورزش بیش از ۳۰ محور دارد که اجرایی شدن آن نیاز به همفکری دارد. خوزستان مشهور به اولین ها در خیلی از حوزه ها است و خیلی از اولین های ورزش هم از استان خوزستان است.

سجادی اضافه کرد: اهمیت کار در بحث جوانان و ورزش در شهر مسجدسلیمان برما پوشیده نیست. فهرستی از تکالیف مان در استان خوزستان در حال تهیه است و بعد با منابعی که در اختیار داریم، برنامه ریزی می کنیم و به دسته آنی، متوسط و مدت دار تقسیم می شوند. همین الان برخی از مجموعه ورزشی های استان خوزستان در کوتاه مدت با اندک سرمایه و با یک حرکت انقلابی و جهادی می توانند به سرانجام رسیده و تقدیم جوانان شوند.

سجادی با بیان اینکه استان خوزستان در خیلی از حوزه ها به اولین ها مشهور است، گفت: اولین افتخارآفرینان ورزش در استان خوزستان و به‌ویژه در شهرستان مسجدسلیمان زیاد است و ما باید قدر قهرمانان خود را بدانیم.

وی در عین حال یادآور شد: تاکنون بسیاری از رویدادهای ورزشی اول در شهرستان مسجدسلیمان اجرا شده است و اهمیت کار در بخش ورزش‌ و جوانان در شهرستان مسجدسلیمان بر ما پوشیده نیست.

گفتنی است حمید بنی تمیم سرپرست اداره کل ورزش و جوانان استان خوزستان و رضا نجاتی معاون سیاسی اجتماعی استاندار خوزستان در سفر وزیر ورزش و جوانان به شهرستان مسجد سلیمان وی را همراهی کردند.