سرپرست فرمانداری در نماز جمعه مطرح کرد: دولت در تامین کالاهای اساسی در کشور هیچ مشکلی ندارد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان مسجد سلیمان، رضا رضایی فاضل سرپرست فرمانداری امروز ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۱ در نماز جمعه در خصوص طرح جدید پرداخت یارانه ها به مردم سخنرانی کرد.

رضایی فاضل در نماز جمعه به طرح پرداخت یارانه ها اشاره کرد و گفت: دولت مردمی آقای رییسی دست به جراحی بزرگ اقتصادی زده است و هدف آن هم فقط قطع دست دلالان، قاچاقچیان و واسطه گران است تا مردم کالاها را مستقیم و با قیمت واقعی دریافت کنند.

رضایی فاضل افزود: ارز ترجیحی در سال های گذشته فقط به جیب عده ای واریز میشد و اکثر مردم از این سود بی بهره بودند.

سرپرست فرمانداری مسجد سلیمان تصریح کرد: دولت تصمیم گرفته گلوگاه های فساد و رانت را ببندد تا مردم از این تصمیم سود ببرند و عدالت واقعی انجام پذیرد.

رضایی فاضل ادامه داد: دولت در طرح جدید پرداخت یارانه به دنبال پرداخت مستقیم به مردم است تا با تثبیت قیمت از گرانی های افسار گسیخته جلوگیری کند تا خود مردم هزینه ها را کنترل کنند.

رضایی فاضل به برداشته شدن یارانه چند کالا خاص اشاره کرد و گفت: بیش از ۶ هزار کالا در کشور شامل طرح پرداخت یارانه نمی شود و به همان قیمت گذشته عرضه خواهند شد و فقط چهار نوع کالا مشمول این طرح شدند.

سرپرست فرمانداری مسجد سلیمان اضافه کرد: ۹ دهک از ده دهک در کشور از طرح جدید پرداخت یارانه استفاده خواهند کرد که در دوماه آینده به سه دهک پایین جامعه نفری ۴۰۰ هزار تومان و ۶ دهک بالا نفری ۳۰۰ هزار تومان پرداخت می شود و پس از آن مردم بصورت کارت الکترونیکی خرید خواهند کرد.

رضایی فاضل تصریح کرد: برای بسیاری سوال است چرا دولت مردمی در ابتدای راه خود این طرح را اجرایی کرده است، باید به مردم عزیز بگویم، دولت برای اینکه ارز ترجیحی اختصاص داده شده مستقیم به جیب مردم واریز شود و از هدر رفت ۳۲ هزار میلیارد تومان سود به جیب دلالان و قاچاقچیان جلوگیری کند در همان سال اول این طرح را انجام داد.

سرپرست فرمانداری مسجد سلیمان تاکید کرد: دولت هیچ مشکلی برای تامین کالاهای اساسی در کشور ندارد و پس از آنکه اجازه برداشت یارانه ها از حساب داده شود، کالاها به قیمت جدید در فروشگاه ها عرضه خواهد شد.