معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری شهرستان مسجد سلیمان: لزوم ایجاد آمادگی حداکثری برای مقابله با بروز موج هشتم کرونا

به گزارش روابط عمومی شهرستان مسجد سلیمان، جلسه قرارگاه کنترل بیماری کووید ۱۹ به ریاست اردوان قنبری معاونت سیاسی و اجتماعی شهرستان مسجد سلیمان و با حضور اعضای ستاد در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

در ابتدای جلسه زمانپور رییس مرکز بهداشت شهرستان مسجد سلیمان گزارشی از شرایط بیماری کرونا در شهرستان ارائه داد و ضمن اشاره به احتمال آغاز موج هشتم بر رعایت بیشتر دستورالعمل های بهداشتی تاکید کرد.

قنبری در این جلسه به لزوم رعایت پروتکل های بهداشتی در شهرستان اشاره کرد و گفت: رعایت دستورالعمل های بهداشتی مقابله با کرونا در شهرستان به دلیل نزولی بودن تعداد ابتلا و مرگ و میر بسیار کاهش یافته است، لیکن خیز مجدد کرونا در برخی کشورها زنگ خطر وقوع موج هشتم را به صدا در آورده است و لزوم ایجاد آمادگی حداکثری برای مقابله با موج هشتم را می طلبد.

وی افزود: روسای ادارات موظف هستند بر رعایت پروتکل های بهداشتی در اداراه مطبوع خود نظارت مستمر داشته باشند.

همچنین آموزش و پرورش باید بر رعایت نکات بهداشتی در مدارس خصوصا دانش آموزان در استفاده از ماسک و استفاده از مواد ضد عفونی نظارت داشته باشد.

قنبری تصریح کرد: بازرسی اصناف بصورت مستمر بر فعالیت کسبه خصوصا اغذیه فروشان نظارت و با متخلفینی که پروتکل های بهداشتی را رعایت نمی کنند برحورد کنند.